Nástěnná svítidla

Nepostradatelným vybavením každé domácnosti jsou také nejrůznější svítidla, která plní velmi užitečnou funkci osvětlení. Kromě tohoto, plní také další funkci, zajišťují totiž komfortní a stylový vzhled místnosti, kde jsou instalovaná. Stojací lampy nabízejí taky velmi krásný design, který Vás může oslovit.

V prodejním trhu je obrovské množství nabídek nástěnných svítidel, lze je zakoupit v prodejnách s elektro vybavením, ale i v obchodech s bytovými doplňky, případně v některých shopech a nábytkem.

Každé nástěnné svítidlo se skládá z několika částí. První částí je samotné elektronické zařízení, které obsahuje veškeré nutné elektrické součástky. Kromě vodičů a izolace je zde rovněž objímka na žárovku nebo zářivku. Tuto část nedoporučujeme nikdy rozebírat a upravovat, mohlo by tak dojít kromě poškození svítidla, také k hrožení vaší bezpečnosti při užívání.Veškeré problémy je nutno vždy svěřit odborným pracovníkům. Další částí je potom vnější část, která je velmi důležitá pro celkový vzhled. Na rozdíl od první části, která je více méně u všech svítidel stejná, je tato nejrůznějších variací. Obvykle se jedná o ocelovou konstrukci různého tvaru, délky a velikosti, na které je umístěno vhodné stínítko. To je vyrobeno nejčastěji z upraveného vybroušeného, matného nebo barevného skla. Kromě skla se někdy používá taktéž plastu nebo i jiných stylových a moderních materiálů.

Nástěnná svítidla mohou obsahovat buď pouze jednu žárovku nebo i více žárovek různých výkonů. Stále častěji se využívají i zářivky, které vykazují lepší vlastnosti. Svítidla se instalují přímo na stěny místnosti, je však nutné, aby byly v blízkosti vodiče, které budou zajišťovat napájení svítidla. Kromě svítidel, určených k zapojení do elektrické sítě, jsou na trhu i taková, která využívají jako zdroj elektrického proudu akumulátorové baterie, tyto je potom možné umístit kdekoliv na zeď, i tam, kde není v blízkosti vodič elektrického napájení. Svítidla se instalují na stěnu pomocí šroubků, které se našroubují do předem připravené díry ve zdi, do které je nutno umístit adekvátní hmoždinky.

Nástěnná svítidla jsou velmi užitečná zařízení, která kromě primární funkce zajištění osvětlení dokáží také výrazně oživit a zatraktivnit vzhled celé místnosti. Platí to taky pro svícny, které zhezčí a zpříjemní vzhled interiéru.

Nabízíme kolenni chranice moto, které zaručují pohodlí při jízdě.
 
Design downloaded from free website templates.